date امروز : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ مصادف با 2019-Oct-22 میلادی

منتشر شده در تاریخ ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

کارنامه عملکرد نعمت‌زاده

نماینده دادستان به تشریح تبعات اقدامات مجرمانه شبنم نعمت‌زاده، از جمله ورشکستگی شرکت‌های داروسازی، بحران کارگری و کمبود دارو پرداخت. نیازآبادی در ادادمه نخستین جلسه محاکمه شبنم نعمت‌زاده و احمدرضا لشکری‌پور در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران اقتصادی به تبعات اقدامات متهمان…

نماینده دادستان به تشریح تبعات اقدامات مجرمانه شبنم نعمت‌زاده، از جمله ورشکستگی شرکت‌های داروسازی، بحران کارگری و کمبود دارو پرداخت.

نیازآبادی در ادادمه نخستین جلسه محاکمه شبنم نعمت‌زاده و احمدرضا لشکری‌پور در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران اقتصادی به تبعات اقدامات متهمان در قالب شرکت دارویی رسا و سایر شرکتهای دارویی اشاره کرد و گفت: شرکت رامافارین که سهام آن متعلق به بانک ملی است براساس عملکرد شرکت رسا با کاهش نقدینگی و تولید مواجه شده است.

نماینده دادستان افزود: شرکت فارابی که سهام آن متعلق به صندوق تامین اجتماعی، از شرکتهای بزرگ دارویی است و تولیدکننده داروهای خاص است، بر اثر عملکرد شرکت رسا ۶۸ میلیارد تومان ضرر و زیان به این شرکت وارد شده و با تعدیل نیرو و بحران کارگری مواجه شد؛ تبعات اقدامات شرکت رسا موجب کمبود آنتی‌بیوتیک در اوایل سال ۹۷ در سطح کشور شد.

نیازآبادی ادامه داد: شرکت فارماشیمی نیز متعلق به بیمه سلامت وزارت بهداشت است که تبعات اقدامات متهمان در قالب شرکت رسا این شرکت را تا مرز ورشکستگی پیش برد و علاوه بر زیان‌ده شده این شرکت توان خرید مواد اولیه را کاهش و موجب توقف تولید شد و این شرکت را با بحران کارگری مواجه کرد.

نماینده دادستان گفت: شرکت دارویی ظهرابی نیز که سهام آن متعلق به تامین اجتماعی است اقلام دارویی استراتژیک مانند داروهای مرتبط با بیماری کلیه و ام‌اس را تولید می‌کرد و در برخی داروها ۸۰ تا ۱۰۰ درصد سهم بازار را در اختیار داشت اما عملکرد رسا موجب بی‌اعتمادی در سایر کشورها و سوق دادن این شرکت تا مرز ورشکستگی شد و این شرکت را مجبور کرد برای ادامه فعالیت از تسهیلات بانکی با سود بالا استفاده کند.

وی گفت: شرکت دارویی اسوه متعلق به بانک ملی است که ۳۰۰ میلیارد تومان در سال سود داشت و داروهای ضد سرطان و ام‌اس و دیابت تولید می‌کرد اما اقدامات متهمان در قالب شرکت رسا چرخه تولیدات شرکت را با اخلال مواجه کرد و باعث شد دسترسی به داروهای این شرکت دچار اخلال شود.

نیازآبادی ادامه داد: شرکت استراژن که سرمایه‌گذار آن خارجی است در حوزه دانش‌بنیان و تولید داروهای خاص نظیر داروهای ضد سرطان فعالیت می‌کرد بین ۱۰۰ تا ۹۰ درصد بازار را در  اختیار داشت اما اقدامات شرکت رسا باعث بی‌اعتمادی سهامداران خارجی و عدم تمایل به سرمایه‌گذاری در کشور و سوق دادن آن تا آستانه ورشکستگی شد.

وی افزود: شرکت جابربن حیان که سهام آن متعلق به بانک ملی است از تولیدکنندگان بزرگ و فوق‌العاده مهم دارو در کشور است که عملکرد شرکت رسا باعث کاهش نقدینگی و تولید این شرکت شده و آن را مجبور به اخذ تسهیلات با سود بالا کرده است.

نماینده دادستان همچنین به تبعات اقدامات شرکت رسا در خصوص شرکت ایران سرنگ اشاره کرد و گفت: اقدامات شرکت رسا کارخانه این شرکت را تا آستانه تعطیلی پیش برد و دو سوم کارگران آن تعدیل شدند.

وی همچنین به تبعات شرکت رسا در خصوص شرکت پارس‌دارو اشاره کرد و گفت: شرکت پارس‌دارو که سهام آن به صندوق تامین اجتماعی تعلق دارد از شرکتهای مهم است و ۷۰ قلم دارو تولید می‌کند و بدهی رسا موجب شد که نقدینگی این شرکت کاهش یابد و برای تولید دارو با مشکل تامین مواد اولیه مواجه شود.

مطالب مرتبط

بررسی جایگزین‌های زندان با تکیه بر دیدگاه زندانیان

اعظم مهدوی‌پور*، شهین دارابی‌پناه**، نجمه شهرانی کرانی*** چکیده: در راستای انتقادهای فراوانی که بر کیفر…


منتشر شده در ۰۵ آذر ۱۳۹۷ 0 دیدگاه

قانون الحاق موادی به قانون رفع موانع تولید…

قانون الحاق موادی به قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مصوب…


منتشر شده در ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

آغاز مراحل عملیاتی طرح هر مسجد یک حقوقدان

مدیرکل فرهنگ حقوقی و قضایی معاونت فرهنگی قوه قضاییه از آغاز مراحل عملیاتی طرح هر…


منتشر شده در ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

شکایت مالباختگان سکه ثامن از سیف، نعمت‌زاده و…

مالباختگان پرونده سکه ثامن از ولی‌‌الله سیف رئیس وقت بانک مرکزی و محمد شریعتمداری و…


منتشر شده در ۰۲ مهر ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

چند بورسیه تحصیلی جدید برای دانشجویان رشته حقوق

بورسیه ی تحصیلی می توانند موقعیت مناسب و بسیار جذابی برای ادامه دانشجویان برتر رشته…


منتشر شده در ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

قاچاق مواد مخدر

قاچاق مواد مخدر در تمام جلوه های آن پدیده ای چند وجهی است. تولید و قاچاق مواد مخدر…


منتشر شده در ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون وکالت ۹۷ کانون وکلای خوزستان

کانون وکلای دادگستری خوزستان اسامی ۷۰ نفر پذیرفته‌شده نهایی سهمیه آزاد در آزمون وکالت ۹۷…


منتشر شده در ۰۷ آذر ۱۳۹۷ 0 دیدگاه

صدور بیش از ۴ هزار رای جایگزین حبس…

بسیاری از حقوقدانان مجازات جایگزین حبس را از مهم‌ترین دستاورد‌های قانون مجازات اسلامی مصوب سال…


منتشر شده در ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از

اخبار پربازدید
جدیدترین خبرها

اخبار حقوقی و قضایی-تمامی حقوق برای سمانه اقتداری محفوظ می باشد