date امروز : یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ مصادف با 2019-Dec-08 میلادی

منتشر شده در تاریخ ۱۵ مهر ۱۳۹۸

متهم پرونده گروه عظام: اگر در شرکت خارجی بودیم، برای ما فرش قرمز پهن می‌کردند

متهم ردیف سوم پرونده گروه عظام گفت: اگر در شرکت خارجی بودیم، به جای اینکه اینگونه از ما عکس بگیرند، برایمان فرش قرمز پهن می‌کردند. مرتضی روغنی‌ها در ادامه چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده گروه عظام در بیان دفاعیات خود اظهار کرد: چه لزومی داشت…

متهم ردیف سوم پرونده گروه عظام گفت: اگر در شرکت خارجی بودیم، به جای اینکه اینگونه از ما عکس بگیرند، برایمان فرش قرمز پهن می‌کردند.

مرتضی روغنی‌ها در ادامه چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده گروه عظام در بیان دفاعیات خود اظهار کرد: چه لزومی داشت که شرکت کار سختی را انتخاب و به جای  بند ۹ از بند دیگری استفاده کند ضمن آنکه در همان مدت زمان انتصاب من در بسیاری از موارد تعرفه‌ها بالاتر نیز پرداخت شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه گمرک تمام اطلاعات را از سال ۹۶ بررسی کرده است گفت: گمرک از وزارت صمت استعلام کرده که ۷٫۵ میلیارد آن مورد تایید است و جواب مابقی استعلامات هنوز نیامده و با توجه به این اظهارات قاچاق کالا را قبول ندارم.

متهم ردیف سوم پرونده گروه عظام  با اشاره به معاونت در پرداخت رشوه گفت: ارزیابی توسط مدیران گذشته صورت گرفته است و من هیچ نظارتی نداشتم و از وجود مهر تقلبی نزد یکی از ترخیص‌کاران بی‌اطلاع بودم و اولین بار در بازجویی‌ها متوجه شدم.

روغنی‌ها ادامه داد: توافقات توسط ترخیص‌کار یعنی خاتمی‌پور انجام می‌شود و فقط صورت حساب را تایید اولیه می‌کردم و هیچ وقت نه رشوه‌ای دادم و نه رشوه‌ای گرفتم و در فاکتور بسیاری از شرکتها خرده‌پرداختهایی وجود دارد که من آنها را ننوشتم.

این متهم افزود: ما هیچ تاییدی بر فاکتورها، میزان سفارشها و ثبت سفارشها نداشتیم ضمن اینکه شرکتی که می‌خواهد قاچاق کند هیچ وقت با برند شرکت خود این کار را انجام نمی‌دهد.

متهم ردیف سوم پرونده گروه عظام  توضیح داد: محموله قطعات کل که در فرودگاه امام توقیف شده در زمان مسئولیت من نبوده و ۵ ماه قبل‌تر از مسئولیت من صورت گرفته است و قبض انبار، اظهارنامه و… توسط خود کارشناسان گمرک صورت گرفته و هیچ شرکتی توانایی دست بردن در آنها را ندارد و نمی‌توان آنها را جعل کرد.

روغنی‌ها همچنین درباره پرداخت ۲٫۵ سکه طلا گفت: گویا این مسئله برای تصریح در روند کار و صرفا هدیه بوده و ۵ سکه بهار آزادی را نیز خود رئیس شرکت ترخیص‌کننده گرفته است.

وی همچنین درباره فراری دادن آقای خاتمی‌پور گفت: طبق ماده ۵۵۳ قانون مجازات اسلامی یکی از شرایط فراری دادن دستگیری و سپس فرار متهم است در حالی که من با او تماس گرفتم و گفتم قرار است از طرف بازرسی گمرک به دفتر شما بیایند و خاتمی‌پور گفت از شهرداری تماس گرفتند، به نظر شما بروم یا بمانم؟ من هم گفتم هر کاری می‌دانی انجام بده، نه گفتم بمان و نه گفتم برو؛ ضمن اینکه در آن زمان خاتمی‌پور نه متهم و نه مجرم نبود و من او را فراری ندادم.

متهم تصریح کرد: ما خود را سربازان صنعت خودرو می‌دانستیم و می‌دانیم و اگر امروز در یک شرکت خارجی بودم به جای اینکه اینگونه عکس گرفته شود فرش قرمز برایمان پهن می‌کردند و خدای ناکرده قصد مقابله و ایجاد گسست در کشور نداشتیم.

وی همچنین در باره اعلام ریل سوخت به جای کویل گفت: هرچند این موضوع مربوط به دوران تصدی من نیست اما باید بگویم شرکت سازه‌پویش در ثبت سفارش قطعه مذکور را کویل اعلام کرده است و این موضوع نیز به تایید گمرک رسیده است اما شرکت ترخیص‌کار به منظور تصریح ترخیص این کار را انجام داده است.

روغنی‌ها همچنین درباره درج نشان سازه‌پویش روی محصولات گفت: این کار به قصد فریب انجام نشده و به درخواست یارن‌خودرو و سایپا بوده است.

مطالب مرتبط

استخدام کارشناس حقوقی در بانک پاسارگاد

پایگاه خبری اختبار– بانک پاسارگاد به منظور تامین و تکمیل سرمایه انسانی مورد نیاز شعبه‌های خود…


منتشر شده در ۰۶ آذر ۱۳۹۷ 0 دیدگاه

تهدید دلار باید حذف شود/ پیشنهاد ایجاد بانک…

رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق با بیان اینکه باید تهدید بیرونی دلار را…


منتشر شده در ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

ثبت نام آزمون قضاوت ۹۸ ویژه مناطق محروم

پایگاه اخبار حقوقی و قضایی بانوی عدالت - جذب داوطلبان تصدی مسند قضاوت در مناطق…


منتشر شده در ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

برگزاری “آزمون وکالت” توسط مرکز وکلا باعث تقویت…

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی برگزاری آزمون وکالت توسط مرکز وکلای قوه قضائیه را…


منتشر شده در ۰۲ مهر ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

ذخیره فعلی سد‌های کشور به ۵۱ میلیارد مترمکعب…

رضا اردکانیان در برنامه تلویزیونی با تاکید بر اینکه شدت، مدت و وسعت بارندگی‌های اخیر…


منتشر شده در ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

حکم برائت از اتهام حمل مشروبات الکلی

حکم برائت از اتهام حمل مشروبات الکلی به جهت عدم رعایت ضوابط و مقررات در…


منتشر شده در ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

موافقت رهبر انقلاب با عفو یا تخفیف مجازات…

مناسبت فرا رسیدن مبعث حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی صلی‌الله‌علیه‌وآله و سالروز جمهوری اسلامی ایران…


منتشر شده در ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

حذف اسناد عادی از چرخه معاملات ملکی در…

در جلسه شورای عالی قضایی مصوب شد معاونت حقوقی قوه قضاییه و سازمان ثبت اسناد…


منتشر شده در ۱۵ مهر ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از

جدیدترین خبرها

اخبار حقوقی و قضایی-تمامی حقوق برای سمانه اقتداری محفوظ می باشد