date امروز : دوشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۸ مصادف با 2019-Sep-23 میلادی

منتشر شده در تاریخ ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
قاضی اسداله مسعودی

فروش آزاد محصولات پتروشیمی در شرایط جنگی، جرم است

نماینده دادستان تهران در جلسه دادگاه و در پاسخ به سوال متهم عنوان کرد که فروش آزاد محصولات پتروشیمی در شرایط جنگی جرم است. به گزارش تسنیم و به نقل از بخش اخبار حقوقی و قضایی وبسایت بانوی عدالت، سومین جلسه رسیدگی به اتهامات تعدادی…

نماینده دادستان تهران در جلسه دادگاه و در پاسخ به سوال متهم عنوان کرد که فروش آزاد محصولات پتروشیمی در شرایط جنگی جرم است.

به گزارش تسنیم و به نقل از بخش اخبار حقوقی و قضایی وبسایت بانوی عدالت،

سومین جلسه رسیدگی به اتهامات تعدادی از عوامل فروش مواد اولیه پتروشیمی در بازار آزاد بعدازظهر امروز در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی اسدالله مسعودی‌مقام برگزار شد.

پس از ارائه دفاعیات متهم ردیف هفتم این پرونده نماینده دادستان در خصوص اظهارات وی گفت:‌ در مورد ۱۰۵۶ تنی که ایشان اقرار دارند ما به ۲۳۱۴ تن رسیدیم که دقیقا بنابر بارنامه‌های منحرف شده به بازار آزاد محاسبه شده است.

نماینده دادستان در رابطه با ادعای متهم در خصوص افزایش تقاضا در فصل گرما و همچنین افزایش قیمت ارز تصریح کرد: بله، اینها مؤثر بوده است اما ما نسبت به سال قبل ۲٫۵ برابر افزایش تقاضا داشتیم که در آن موقع هم گرما بوده است هرچند که قیمت ارز افزایش نیافته بود.

حسینی در ادامه با اشاره به اینکه اگر اختلاف قیمت مواد اولیه پتروشیمی در بورس و بازار آزاد وجود نداشت اینها مرتکب جرم نمی‌شدند، افزود: اتهام ایشان فروش مواد اولیه در بازار آزاد است و جرم ناشی از اخلال در این فروش است که حتما نباید باعث افزایش یا کاهش قیمت باشد. اینها یک چهارم سهمیه‌شان را در بازار آزاد فروختند که به نظر ما عمده محسوب می‌شود.

نماینده دادستان سپس از متهم پرسید شما اگر تولید می‌کردید در هر یک تن چقدر سود می‌کردید که متهم تصریح کرد: میزان سود فروش مواد اولیه در بازار آزاد با ۱۰ درصد بالا و پائین تقریبا به اندازه سود تولید بود.

در پی این پاسخ متهم نماینده دادستان پرسید: پس چرا تولید نکردید؟

که متهم در پاسخ گفت: من در ماه، ۶ میلیارد تومان حقوق می‌دهم، ۱۰۰ یا ۲۰۰ میلیون تومان نیست که منتظر بازگشت نقدینگی شوم.

نماینده دادستان درباره عنوان اتهامی اخلال هم با اشاره به اینکه یک عمل ممکن است در شرایط عادی بر اقتصاد کشور مؤثر نباشد، افزود: اما الان که در جنگ هستیم مؤثر است؛ شما اگر این ماده اولیه را از بورس نمی‌خریدید تولیدکننده پت می‌خرید و تولید می‌کرد تا در بازار آن التهاب ایجاد نشود، اما مجبور شد بیاید از بازار آزاد بخرد.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از

اخبار پربازدید
جدیدترین خبرها

اخبار حقوقی و قضایی-تمامی حقوق برای سمانه اقتداری محفوظ می باشد