date امروز : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ مصادف با 2019-Oct-22 میلادی

منتشر شده در تاریخ ۳۰ شهریور ۱۳۹۸

رییس جدید سازمان بازرسی کل کشور: “احساس فساد” در مردم بیش از واقعیت است

رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: فساد در کشور سیستمی نیست اما به دلایلی و مطابق سنجش‌ها، ادراک و احساس فساد در مردم بیش از واقعیت است؛ تلاش می‌کنیم ادراک و احساس فساد نیز کاهش یابد. حجت‌الاسلام و‌المسلمین حسن درویشیان امروز در مراسم معارفه خود…

رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: فساد در کشور سیستمی نیست اما به دلایلی و مطابق سنجش‌ها، ادراک و احساس فساد در مردم بیش از واقعیت است؛ تلاش می‌کنیم ادراک و احساس فساد نیز کاهش یابد.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین حسن درویشیان امروز در مراسم معارفه خود به عنوان رئیس جدید سازمان بازرسی کل کشور با حضور معاون اول رئیس قوه قضائیه اظهار کرد: دستگاه‌هایی که حسن عمل دارند به افکار عمومی معرفی می‌کنیم و از مدیران پاک‌دست حمایت می‌کنیم و اگر لازم باشد آنها را هم به مردم معرفی خواهیم کرد.

رییس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به تحریم‌ها علیه ایران افزود: در برابر تروریسم اقتصادی نظام استکباری موسوم به تحریم، عملکرد دستگاه‌های مسئول را با دقت مورد بررسی و رصد قرار می دهیم و در صورت لزوم مورد تشویق یا تعقیب قرار خواهد گرفت و از تمام ظرفیت قانونی سازمان بازرسی برای حمایت از سرمایه گذاری مشروع و تولید استفاده خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: سه عامل مهم در تحقق اهداف سازمان‌ها نقش مهم ایفا می‌کند که نخستین آن قانون و مقررات است، عامل دوم مجریان خوب برای اجرای قوانین است و اگر بهترین قوانین هم وجود داشته باشد اما مجریان خوبی نداشته باشد هیچ کشوری موفق نمی شود؛ سومین عامل نظارت بر حسن اجرای قوانین است.

درویشیان اظهار کرد: اگر ما بهترین قانون و مجری را داشته باشیم اما نظارت به‌موقع و کارامد بر قوانین را نداشته باشیم حتما به اهداف نمی‌رسیم.

وی گفت: یکی از اقداماتی که در دستور کار سازمان بازرسی کل کشور قرار دارد، پیشگیری برای صیانت از مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی است و دادن هشدارهای لازم و به‌موقع برای تصمیم‌هایی که قصد دارند اتخاذ کنند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور بازرسی را یکی از ابزار‌های نظارت دانست و افزود: با شیوه‌های سنتی و روش‌های قدیمی امکان تحقق اهداف وجود ندارد و با حجم عملیات و اقدامات دستگاه‌های اجرایی نمی‌توانیم با روش‌های قدیمی کار کنیم.

درویشیان اظهار کرد: در قوانین آمده است که هر سال یک بار باید از تمام دستگاه ها بازرسی کنیم اما با روش‌های قدیمی هر ١٧ سال یک بار می‌توانیم از دستگاه‌ها بازرسی داشته باشیم!

درویشیان اضافه کرد: همراه با افزایش عمق بازرسی‌ها، نسبت به شناسایی بسترهای فسادزا و پیگیری رفع آنها با همکاری دستگاه‌های اجرایی و نظارتی بیش از گذشته توجه می‌کنیم.

وی ادامه داد: در برابر تروریسم اقتصادی نظام استکباری موسوم به تحریم، عملکرد دستگاه‌های مسئول را با دقت مورد بررسی و رصد قرار می‌دهیم و در صورت لزوم مورد تشویق یا تعقیب قرار خواهد گرفت.

رییس سازمان بازرسی کل کشور اظهار کرد: همچنین از تمام ظرفیت قانونی سازمان بازرسی برای حمایت از سرمایه‌گذاری مشروع و تولید استفاده خواهیم کرد.

وی افزود: پیگیری جدی نسبت به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید، پیگیری و اعمال نظارت الکترونیکی و ارتباط با سامانه‌های دستگاه‌های اجرایی و ضرورت فعال‌تر شدن همکاری واحد‌های نظارتی درون دستگاهی و مطالبه جدی از آنها از اهم محورهای مورد توجه در سازمان بازرسی است.

در این مراسم ناصر سراج، رییس پیشین سازمان بازرسی کل کشور تکریم و حجت‌الاسلام والمسلمین حسن درویشیان با حضور معاون اول قوه قضائیه، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه، سیدعلیرضا آوایی، وزیر دادگستری، ذبیح اله خداییان، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، عباس مسجدی آرانی، رئیس سازمان پزشکی قانونی، حجت الاسلام و المسلمین شکراله بهرامی، رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، نمایندگان و روسای کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی و برخی دیگر از مقامات و مسئولان قضایی، دولتی و لشگری معارفه شد.

مطالب مرتبط

د رخواست جدایی از همسر به در گیری…

سرهنگ "سعید لشینی" در تشریح این خبر بیان داشت: ساعت ۱۸:۳۰ عصر روز جمعه ماموران…


منتشر شده در ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

سپاه همانند خاری در چشم ایالت متحده/پایتخت آمریکا…

کمال دهقانی فیروزآبادی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 20 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی، ضمن…


منتشر شده در ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

رئیسی خطاب به قضات: حتی‌الامکان حکم به زندان…

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی از کلیه قضات خواست تا بر اساس دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری…


منتشر شده در ۱۴ مهر ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

نیروهای جهادی جانباخته در حادثه واژگونی قایق گمیشان…

با موافقت رهبر انقلاب، نیروهای جهادی مردمی جانباخته در حادثه واژگونی قایق در شهر گمیشان…


منتشر شده در ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

قانون تجارت

قانون تجارت  ‌مصوب ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۳۱۱ شمسی (کمیسیون قوانین عدلیه) با اصلا باب اول…


منتشر شده در ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

سرکشی رهبر انقلاب از مناطق سیل زده گلستان

به نقل از قرارگاه سایبری عمار: طبق خبرهای شنیده شده قرار است امروز یک شنبه…


منتشر شده در ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

سرنوشت لایحه حمایت از حقوق زنان از زبان…

معاونت زنان رییس‌جمهور از آخرین مراحل لایحه حمایت از حقوق زنان گفت. خلاهای قانونی در…


منتشر شده در ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

۸۱۳ ایرانی در ۵ ماه بر اثر غرق‌شدگی…

۸۱۳ نفر از هموطنان در پنج ماه نخست سال جاری بر اثر غرق‌شدگی جان خود…


منتشر شده در ۰۳ مهر ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از

اخبار پربازدید
جدیدترین خبرها

اخبار حقوقی و قضایی-تمامی حقوق برای سمانه اقتداری محفوظ می باشد