date امروز : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ مصادف با 2019-Oct-22 میلادی

منتشر شده در تاریخ ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

روایت نماینده دادستان از دریافت ربا توسط شبنم نعمت‌زاده

نماینده دادستان گفت: در مواجهه حضوری با یکی از شکات به نام زرگر، نعمت‌زاده گفته است بدهی را قبول دارد و این بدهی به صورت ربا بوده است و گفته است به دلیل اضطرار مالی مجبور به این کار شده است. نیازآبادی در ادامه نخستین…

نماینده دادستان گفت: در مواجهه حضوری با یکی از شکات به نام زرگر، نعمت‌زاده گفته است بدهی را قبول دارد و این بدهی به صورت ربا بوده است و گفته است به دلیل اضطرار مالی مجبور به این کار شده است.

نیازآبادی در ادامه نخستین جلسه شبنم نعمت‌زاده که در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی اخلالگران برگزار شد اظهار کرد: در مورخ ۲۵ شهریور سال ۹۷ شبنم نعمت‌زاده به شعبه بازپرسی احضار و گفته است که تخصصی در حوزه دارو نداشتم و به همین خاطر به لشکری‌پور اعتماد کردم.

نماینده دادستان همچنین به تسهیلات بانکی اخذ شده برای شرکت توسعه دارویی رسا اشاره کرد و گفت: طبق اظهارات متهمه ۴ میلیارد تومان از بانک ملت، ۴ میلیارد تومان از بانک شهر برای شرکت توسعه دارویی رسا و ۴٫۵ میلیارد تومان از بانک ملت و ۶ میلیارد تومان از بانک سینا برای شرکت دارویی رسافارمد تسهیلات اخذ شده است که به گفته متهمه ۶ میلیارد تومان بانک سینا از محل تبدیل ال‌سی در سال ۹۶ بوده است.

نیازآبادی ادامه داد: متهمه گفته است که دست راست پدرش بوده و  در شرکتهای توسعه و تجارت نعمت و توسعه و تجارت هرمزان فعالیت می‌کرده است.

نماینده دادستان همچنین درباره توقیف انبار متعلقه به متهمه افزود: متهمه گفته است در تاریخ ۱۲ خرداد سال ۹۷ انبار جدید را در راستای اخذ مجوز به اداره غذا و دارو معرفی کردم اما به خاطر سوءتفاهم ایجاد شده اداره غذا و دارو از پاسخگویی خودداری کرد و در نهایت تعزیرات به زعم کالای قاچاق اقدام به توقیف اموال کرد.

وی همچنین به گزارش مورخ ۲۵ شهریور ۹۷ وزارت اطلاعات اشاره کرد و گفت: طبق این گزارش متهمه اواخر سال ۹۵ در جریان تخلفات و اعطای جوایز (مجوز) بی‌حساب و کتاب در شرکت رسا قرار می‌گیرد اما به مدیرعامل اعتماد می‌کند.

نیازآبادی افزود: همچنین طبق این گزارش، متهمه کنترل تمام صورتهای مالی شرکت را داشته و امضای چک‌ها توسط خود او بوده است و بنابراین، این ادعا که لشکری‌پور او را دور زده به نظر بی‌اساس است.

وی بیان کرد: براساس گزارش وزارت اطلاعات متهم قصد داشته بدهی خود را از محل منابع سایر شرکتهای دارویی که عمدتا دولتی بودند پرداخت کند.

نماینده دادستان در اظهارات عباس حیدرزاده به عنوان مطلع و مشاور شبنم نعمت‌زاده اشاره کرد و گفت: حیدرزاده گفته است شبنم نعمت‌زاده در شرکت رسا حضور بسیار پررنگی داشته و از صبح تا شب در شرکت فعالیت می‌کرده است.

به گفته نیازآبادی، حیدرزاده علت بروز مشکلات در شرکت رسا را تعدد زیرمجموعه‌های این شرکت، تامین منابع مالی سایر فعالیتهای مربوط به شبنم نعمت‌زاده از محل شرکت رسا و ریخت و پاش‌های بی‌حساب و کتاب و خارج از عرف عنوان کرده است.

نماینده دادستان افزود: در بازپرسی از حیدرزاده در خصوص ارائه تخفیفات دارویی به داروخاانه‌ها سوال شده که پاسخ داده است این تخفیفات با مجوز هیئت مدیره و با اطلاع نعمت‌زاده بوده است.

وی گفت: حیدرزاده همچنین در خصوص برداشت از منابع شرکت رسا برای تامین سایر فعالیتهای شبنم نعمت زاده گفته است که این مسئله اواخر مورد اعتراض جدی لشکری‌پور بود و با دخالت مهندس نعمت‌زاده پدر خانم نعمت‌زاده قرار شد مدیران طرفین این اختلاف حسابها را بررسی کنند.

نیازآبادی توضیح داد: طبق گزارش مورخ ۲۶ شهریور ۹۷ وزارت اطلاعات ارائه تخفیف‌ها به داروخانه‌ها از سال ۹۳ تا ۹۶ تا ۴۸ درصد قیمت دارو بوده و در مجموع ۱۶۴ میلیارد تومان تخفیف داده شده است.

یه گفته وی شبنم نعمت‌زاده ۱۲ حساب شخصی با گردش ۱۲۲ میلیارد تومان و ۴۲ حساب مشترک با گردش مالی ۱۰۸ میلیارد تومان داشته است.

نماینده دادستان در ادامه به مواجهه حضور با یکی از طلبکارانش اشاره کرد و گفت: در مواجهه حضوری با یکی از شکات به نام زرگر، نعمت‌زاده گفته است بدهی را قبول دارد و این بدهی به صورت ربا بوده است و گفته است به دلیل اضطرار مالی مجبور به این کار شده است.

وی در ادامه قراردادها را پوششی برای ربا خواند و گفت: نعمت‌زاده بدهی ۴ میلیاردی به شرکت استراژن را قبول کرده و علت آن را هم سوء مدیریت و خیانت لشکری‌پور دانسته است.

نیازآبادی ادامه داد: شرکتهای طلبکار ادعا می‌کنند ۳۵۰ میلیارد تومان از شبنم نعمت‌زاده طلب دارند اما نعمت‌زاده فقط ۲۰۰ میلیارد تومان را قبول دارد.

مطالب مرتبط

ظریف: اگر اروپایی‌ها تا روز پنج‌شنبه اقدامی نکنند…

وزیر امور خارجه کشورمان تأکید کرد اگر کشورهای اروپایی تا روز پنج‌شنبه اقدامی در راستای…


منتشر شده در ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

قانون دائمی‌شدن قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی…

قانون دائمی‌شدن قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ ماده واحده ـ قانون استخدام…


منتشر شده در ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

قانون آیین دادرسی کیفری

قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲/۱۲/۴ با آخرین اصلاحات تاتاریخ 10/11/1395 بخش اول – کلیات…


منتشر شده در ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

جزئیات برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان مناطق سیل…

خسرو ساکی درباره آخرین تصمیمات درباره برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان مناطق سیل‌زده اظهار کرد:…


منتشر شده در ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

تشکیل ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی

بخشنامه شماره ۹۰۰۰/۸۳۱۰۱/۱۰۰ مورخ ۱۳۹۸/۶/۲۶ رییس قوه قضاییه با توجه به نتایج موثر عملکرد ستاد…


منتشر شده در ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

آیین‌نامه اجرایی نحوه نگهداری و درمان مجانین

آیین‌نامه اجرایی نحوه نگهداری و درمان مجانین مصوب رئیس قوه قضاییه در اجرای تبصره ۱…


منتشر شده در ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

رئیسی خطاب به قضات: حتی‌الامکان حکم به زندان…

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی از کلیه قضات خواست تا بر اساس دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری…


منتشر شده در ۱۴ مهر ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

قانون استفاده از بی‌سیم‌های اختصاصی و غیرحرفه‌ای (آماتوری)

قانون استفاده از بی‌سیم‌های اختصاصی و غیرحرفه‌ای (آماتوری) مصوب ۱۳۴۵/۱۱/۲۵ ‌ماده ۱- برای دایر کردن…


منتشر شده در ۱۰ آذر ۱۳۹۷ 0 دیدگاه

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از

اخبار پربازدید
جدیدترین خبرها

اخبار حقوقی و قضایی-تمامی حقوق برای سمانه اقتداری محفوظ می باشد