date امروز : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ مصادف با 2019-Oct-22 میلادی

منتشر شده در تاریخ ۰۵ شهریور ۱۳۹۸

آخرین دفاعیات مراد طاهباز متهم پرونده جاسوسی از مراکز نظامی امروز انجام می شود

مراد طاهباز کیست؟ سناتورزاده‌ فعال در اسراییل که مشاور ارشد سازمان محیط زیست ایران شد. پدر او به نام قاسم طاهباز نیز در زمان حکومت پهلوی از نمایندگان مجلس و سنا بوده است. او و متهم دیگر پرونده جاسوسی از مراکز نظامی ایران برای ایراد…

مراد طاهباز کیست؟

مراد طاهباز

سناتورزاده‌ فعال در اسراییل که مشاور ارشد سازمان محیط زیست ایران شد.

پدر او به نام قاسم طاهباز نیز در زمان حکومت پهلوی از نمایندگان مجلس و سنا بوده است.

او و متهم دیگر پرونده جاسوسی از مراکز نظامی ایران برای ایراد آخرین دفاعیات خود امروز به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی ایران احضار شدند.

به گزارش تسنیم و به نقل از وبسایت بانوی عدالت:

رضا جعفری وکیل تعدادی از متهمان پرونده موسوم به جاسوسی از مراکز نظامی در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت این پرونده اظهار کرد: بر اساس آنچه دادگاه ابلاغ کرده، جلسه رسیدگی به پرونده مراد طاهباز، فردا (دوشنبه) برگزار و و آخرین دفاع از وی اخذ می‌شود.

این وکیل دادگستری افزود: هومن جوکار دیگر متهم این پرونده نیز برای روز شنبه هفته آینده احضار شده تا آخرین دفاعیات او نیز گرفته شود.

پرونده موسوم به فعالان محیط زیستی بازداشت شده، هشت متهم دارد که چهار نفر از آنها به افساد فی الارض، سه نفر به جاسوسی و یک نفر به همکاری با دول متخاصم متهم شدند که طاهر قدیریان از جمله چهار نفری است که با اتهام افساد فی‌الارض مواجه است.

مراد طاهباز، سام رجبی، امیرحسین خالقی، هومن جوکار، سپیده کاشانی، نیلوفر بیانی، طاهر قدیریان و عبدالرضا کوهپایه متهمان این پرونده هستند که همگی در بازداشت موقت به سر می‌برند.

کاووس سیدامامی نیز از متهمان این پرونده بود که سال ۹۶ در زندان اوین خودکشی کرد.

رسیدگی به پرونده فعالان محیط زیستی بازداشت شده، پس از صدور کیفرخواست به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی ارجاع شد.

بر اساس آنچه مسئولان قضایی اعلام کردند، کیفرخواست این پرونده ۳۵۰ صفحه است.

پس از پایان قرائت کیفرخواست در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب و برگزاری چند جلسه، رسیدگی به پرونده برای آنچه اخذ کارشناسی‌های تکمیلی عنوان شده، متوقف شد تا اینکه ۱۲ تیر ماه امسال اسماعیلی سخنگوی قوه‌قضائیه از وصول تحقیقات تکمیلی در ارتباط با این پرونده خبر داد و گفت: مقرر شده بود که مراجع امنیتی و اطلاعاتی تحقیقات تکمیلی را به دادگاه ارائه دهند که خوشبختانه این نظریه هفته گذشته واصل شده و با وصول این نظریه در هفته‌های آتی ادامه دادگاه برگزار می‌شود.

رئیس قوه‌قضائیه نیز در آخرین اظهارنظر خود درباره این پرونده و در دیدار با جمعی از فعالان محیط زیستی گفت: شما از همه زوایای زندگی این افراد مطلع نیستید و به همین دلیل همه ما باید منتظر نظر دادگاه در این خصوص بمانیم.

برچسب ها :
مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از

اخبار پربازدید
جدیدترین خبرها

اخبار حقوقی و قضایی-تمامی حقوق برای سمانه اقتداری محفوظ می باشد